Pan Tablet – warsztaty multimedialne z wykorzystaniem tabletów

Warsztaty filmu animowanego

Nowa, niższa cena warsztatu w roku szkolnym 2019/2020!

W ciągu 135 minut uczniowie przejdą przez cały proces powstawania filmu poklatkowego i zrealizują swoje pierwsze w życiu filmy!

W całym cyklu zajęć poznają techniki animacji poklatkowej (plastelinową, wycinankową i przedmiotową – LEGO) i obsługę aplikacji, by następnie w grupach 2-4 osobowych stworzyć scenografię, bohaterów, krótki scenariusz filmowy, zaanimować całą historię i zmontować do gotowego filmu.

Stworzone dzieła filmowe będą miały swoją premierę online w wyznaczonym terminie! A po premierze w każdej chwili dziecko będzie mogło zaprezentować swój film rodzicom, dziadkom czy kolegom.

Praktyczna praca nad własnym filmem nauczy świadomego korzystania z nowych technologii, poprzez bycie nie tylko konsumentem treści, ale ich twórcą.

Poziom zaawansowania jest związany z danym etapem edukacyjnym.

Co robimy na warsztatach?

Co robimy na warsztatach?

Lekcja 1

– uczniowie poznają technikę animacji poklatkowej i podstawowe pojęcia związane z filmem animowanym; odkrywają też możliwości artystyczne i techniczne aplikacji.

Lekcja 2

– uczniowie w grupach 2-4 osobowych tworzą scenografię, scenariusz i bohaterów swoich filmów z wykorzystaniem materiałów plastycznych czy klocków LEGO; rozpoczynają też animowanie postaci, pracując z nowoczesnym sprzętem cyfrowym i technikami nowoczesnej sztuki filmowej – np. kluczowanie (greenscreen) na zajęciach z animacją LEGO;

Lekcja 3

– dzieci samodzielnie realizują wcześniej przygotowany pomysł na film; montują obraz i dźwięk, finalizując całą produkcję filmową;

Pamiątką z warsztatów będzie stworzony przez ucznia film, który po zajęciach opublikujemy w serwisie YouTube (kanał: PAN-TABLET).

Pamiętaj! Komplet 3 spotkań z różnymi technikami animacji – plastelinową, wycinankową i LEGO realizujemy w trzech różnych, ustalonych przez nauczyciela terminach dogodnych dla klasy.

Cennik

Jednorazowe Warsztaty

 Czas trwania: 135 minut (pojedynczy warsztat).  Komplet 3 spotkań z różnymi technikami animacji – plastelinową, wycinankową i LEGO. Daje najlepsze rezultaty dydaktyczne i artystyczne!  Można łączyć warsztaty ze szczególnymi okazjami lub świętami z życia szkoły i tworzyć filmy tematyczne.

20 PLN

Osoba/Warsztat

Cykl 3 Warsztatów

Czas trwania: 135 minut (pojedynczy warsztat).  Zajęcia idealne na próbę lub okazjonalne urozmaicenie szkolnych lekcji.  Można łączyć warsztaty ze szczególnymi okazjami lub świętami z życia szkoły i tworzyć filmy tematyczne – film mikołajkowy, dzień wiosny, dzień mamy i inne!

20 PLN

Osoba/Warsztat