Pan Tablet

Warsztat programowania Ozobotów

NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE – teraz także dla klas 1-2!

Warsztaty programowania Ozobotów trwają 135 minut i są propozycją lekcji kodowania dla najmłodszych. Zajęcia przeznaczone są dla klas 1,2 i 3 Szkoły Podstawowej.

Nowatorskie połączenie programowania robotów i rzeczywistości rozszerzonej (PUZZLE AR) wprowadza nowy wymiar kodowania i pozwala dzieciom dostrzec rzeczy, których nie widać gołym okiem.

Warsztaty pozwalają w kreatywny sposób łączyć treści programistyczne z zajęciami dydaktycznymi i pomogą zrealizować tematykę kodowania na najwyższym poziomie już w najmłodszych klasach. Uczniowie skorzystają z kompletnego sprzętu, który twórczo i praktycznie wykorzystują na zajęciach. Dzięki temu stworzą swoją wyjątkową historię robota, wracając do domu radośni i zainspirowani!

Co robimy na warsztatach?

Co robimy na warsztatach?

Ogólny przebieg zajęć:

Uczniowie przed przystąpieniem do pracy dowiedzą się czym jest OZOBOT, poznają jego możliwości, a także przejdą krótkie szkolenie dotyczące rysowania linii i kodów niezbędnych do poruszania robotem. Następnie klasa dzieli się na 3-4 osobowe grupy.

Głównym zadaniem uczniów będzie stworzenie (do wyboru, jeśli wybrane zostaną pojedyncze zajęcia):

1. Makiety miasteczka (135 minut) – papierowa makieta z kodami, po której Ozobot, jako uczestnik ruchu drogowego, będzie mógł sprawnie się poruszać. Makieta powinna być tak stworzona, aby symulowała różne zdarzenia na drodze.

2. Ozobotowego tańca (135 minut) – uczniowie przy pomocy specjalnej aplikacji wybiorą muzykę i zaprogramują taniec, który później wykona Ozobot. Wokół tabletu, uczniowie stworzą również papierową scenę, nawiązującą do tematyki wybranej muzyki teledysku.

Ostatnim zadaniem będzie nagranie filmu, przy pomocy tabletów, przedstawiającego zaprojektowaną całość makiety łącznie z wprawionym w ruch Ozobotem.
Nagrane prace w formie wideo zostaną także opublikowane w serwisie YouTube na kanale “PAN-TABLET” i będzie można je obejrzeć po warsztacie.

Pamiętaj! Pakiet warsztatów z programowania Ozobotów możesz zamówić łącznie, ale zrealizujemy je w dwóch różnych terminach!

Cennik

Warsztat Jednorazowy

 Czas trwania: 135 minut (pojedynczy warsztat).
 Warsztat przeprowadzony jednorazowo podczas trzech godzin lekcyjnych pod rząd.

24 PLN

Osoba/Warsztat

Cykl 3 Warsztatów

 Czas trwania: 135 minut (pojedynczy warsztat).
 Cykl 2 warsztatów z programowania Ozobotów. Każdy warsztat realizowany w różnych terminach.

20 PLN

Osoba/Warsztat